Przyjaciele


Wystąpił błąd 1045 w linii: 73 w pliku: /home/martin7/domains/lydiekotlinski.eu/public_html/admin_query.php

Sebastian Pikula - gitara

Urodzony w Lubartowie (przedostatnia litera w jego nawisku to "L'). Swą przygodę z muzyką rozpoczął w wieku lat sześciu kiedy to podczas rodzinnej wigilii zaprezentował kilka kolęd na małym radzieckim akordeonie. Nie ukończył żadnej z Państwowych Wyższych Uczelni Muzycznych ani w Polsce ani za jej granicami. Po trzyletnim pobycie w USA ( gdzie wisząc na łańcuchach malował schody pożarowe a później meble metodą natryskową) zaczyna współpracę z Jerzym Słomą Słomińskim i Jackiem Kleyffem. Chwilę później współtworzy zespół Miąższ z którym przemierza kraj wzdłuż i wrzesz. Zespół ten dostaje główną nagrodę na festiwalu studentckim Fama 2010. W kolejnych latach nagrywa dwie płyty i bardzo intensywnie koncertuje po kraju. W 2015 r. Miąższ z powodzeniem pokazuje się publiczności PPA w Wrocławiu, dochodząc do finału. Obecnie Sebastian Pikula zajmuję się badaniem polskiej muzyki tradycyjnej i grą tejże na skrzypcach

Jacek Mazurkiewicz - kontrabas, kompozytor

Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (3FoNIA, Modular String Trio, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego). Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Giridhar Udupa, Mikołaj Trzaska, Andrzej Przybielski, Patryk Zakrocki, Tomasz Dąbrowski, Andrew Drury, Michael Zerang, Pulsarus, Słoma, StanisławSoyka, Jerzy Mazzoll, Limboski, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu.

Kuba Sojka - perkusista

Zaczenał perkusja jak miał 5 lat ‘grałem na fotelach’ Grał i gra w zespol:Rajd Maszyn, Miąższ, Kult, Stanisław Soyka Czasem gra z bratami, czasem śpiewa, najbardziej lubi spędzać czas na wsi ze swoim 8 letnim synkiem.Jak byl dziecko nagrywał ‘Małe wu wu’1988 pierwsza płyta jedna piosenka i 1991 druga płyta kilka piosenek.I nie za bardzo lubie mowic o siebie!

Hubert „Jahdeck” Pyrgies - wokalista

Wokalista, beatboxer,kompozytor, autor tekstów, trener twórczości. Lider zespołuChonabibe. Członek i współzałożyciel lubelskiego trio beatboxowego Al-Fatnujah, ex członek Love Sen-C Music Soundsystem. Sceniczną działalność rozpoczął w 2003 roku. W 2004 Razem z Al-Fatnujah wydał „10 Kilobeatz Mixtape”,pierwszą polską płytę beatboxową. W 2009 reprezentował (z Al-Fatnujah) Polskę na Beatbox Battle World Championship w Berlinie. W latach 2008/2009 współtworzył klub Chonabibe! w Lublinie. W 2010 roku koordynował produkcję artystyczną „Chonabibe Mikstejp”. W 2014 światło ujrzał debiutancki album zespołu Chonabibe, gdzie odpowiadał za większość tekstów i kompozycji. W 2015 Chonabibe wydało drugi album- "Panoramy". Od 2009 roku współtwórca i konferansjer Festiwalu Chonabibe w Opolu Lubelskim. Od 2011 roku prowadzi beatboxowe treningi twórczości wg. Autorskiej metody „Muzyka bez instrumentów” z dziećmi i młodzieżą. Inicjator uznanego projektu "Bez Klawiszy", podczas którego stworzył zespół beatboxowy w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. W 2014 roku współtworzył projekt „Migamrap”, w którym głuchoniema młodzież tworzy rap w języku migowym. W 2015 otrzymał stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Lublin.

Jerzy ”Słoma” Słomiński - muzyk

Muzyk, wytwórca bębnów, autor tekstów, projektant i budowniczy oryginalnych przestrzeni życiowych. Uznawany jest za prekursora polskiego bębniarstwa. Od ponad 30 lat współtworzy alternatywną scenę muzyczną. Współpracował między innym z; Osjanem, Brygadą Kryzys, Izraelem , Orkiestrą Razem, Jackiem Kleyffem i Orkiestrą Na Zdrowie,Antoniną Krzysztoń. Swój autorski program realizował z zespołami Bębnoluby a później Przedwietrze. Fundament poszukiwań muzycznych Słomy stanowi rytm, będący punktem wyjścia do swobodnych wycieczek w różne rejony stylistyczne. Słoma mieszka na Lubelszczyźnie, we wsi Dąbrówka gdzie od lat organizuje festiwal Światowe Dni Pokoju a także tworzy Rodzinny Dom Kultury Pokoju. Działania muzyczne realizuje obecnie z zespołem D’Roots Brothers, który wyrósł na gruncie poprzednich projektów (Bębnoluby, Przedwietrze) a którego fundament rytmiczny tworzą synowie Słomy, Jonasz i Daniel Słomińscy. Słoma i D’Roots Brothers to harmonijne, muzyczne spotkanie pokoleń. Synteza etnicznego sięgania do korzeni oraz nowoczesnych doświadczeń i poszukiwań. Słoma na stałe współpracuje także z Jackiem Kleyffem oraz chórem Łontanara, prowadzi też warsztaty gry na bębnach.

Paweł ”Paul” Odoszewski - pianino

Paweł Odoszewski urodził się 12. maja 1995 r. w Łosicach. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS w Lublinie w klasie fortepianu jazzowego dra Zbigniewa Jakubka, dwukrotnie odznaczony nagrodą Dziekana Wydziału Artystycznego za osiągnięcia artystyczne. Obecnie uczeń ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jagodzińskiego. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat, trafiając do klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Łosicach. Po skończeniu PSM odstawia fortepian na rzecz syntezatorów, muzyki elektronicznej i produkcji muzycznej. Produkuje i nagrywa płyty lokalnych przedsięwzięć (m.in płyty kolędowe dla Gazety Łosickiej czy jubileuszowy album "Pasieki"). Do fortepianu wraca dopiero w liceum trafiając pod skrzydła Macieja Turkowskiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Praca wraz z Grupą Piosenki Poetyckiej rozwija jego zdolności akompaniatorskie przez współprace z wokalistkami, grając na wszystkich, najważniejszych festiwalach piosenki autorskiej/poezji śpiewanej, odnosząc sukcesy. Równocześnie pracuje z chórem "Adoramus" Parafii Trójcy Świętej w Łosicach pod batutą Jego Ojca - Mirosława Odoszewskiego. Chór, w latach 2012 - 2014, aktywnie koncertuje współpracując z artystami Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Teatru Wielkiego w Łodzi czy Filharmonii Narodowej. Aranżuje utwory na koncerty chóru z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Es, zdobywając warsztat. Przez 3 lata pracuje jako organista w pobliskiej parafii. https://odoszewski.pl/

Jarosław Michaluk - muzyk

Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę. Wspólpracował m.in. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą, JorgosemSkoliasem, Piotrem Wromblem. Okazjonalnie z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Marcinem Olakiem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen z grupą Osjan, orkiestrą kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską orkiestrą kameraralną , a także muzykami z zagranicy jak: Mark Soskin, Walter Smith III, Frank Parker, Ulf Johansson Werre, Heinz von Moisy Występował na wielu festiwalach i salach koncertowych m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, na festiwalu jazzowym we Lwowie,Jazz Od Nowa Jazz Festival w Toruniu, Rzeszów Jazz Festival, Jazz bez…festiwal w Przemyslu, Harmonica Bridge Bydgoszcz -Toruń, Jazz na Buduku , Festival I love Polish Jazz- Tomaszów Maz. Ma na swym koncie nagranych 6 płyt w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka utworów Jarka. A jedna z kompozycji trafiła na płytę The Best Of PolishSmooth Jazz . Jest twórcą oraz dyrektorem artystycznym 2 znanych festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival, od ponad 20 lat prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego. W 2017r. został odznaczony brązowym medalem” Zasłużony Kulturze Gloria Artis”